arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘koruma memuru yaş sınırı’

10 Bin Koruma Memuru Alım İlanı Ne Zaman 2013

Pazartesi, 20 May 2013 3 yorum
koruma memuru alım ilanı 2013

koruma memuru alım ilanı 2013

Koruma Memuru alım ilanı ne zaman olacak? Kimler koruma memuru olabilir? Özel güvenliklerin yerini alacak olan koruma memurları için yaş şartı kaç olacak ve koruma memurları görev ve yetkileri nelerdir? Koruma memurları; polislerin sahip olduğu yetkilere sahip olacaklar. Yeni istihtam edilecek olan koruma memurluğuna başvurular önümüzde ki aylarda yıl sonuna doğru alınmaya başlanacak.

Koruma memurlarının maaşları polislerin aldığı maaşlara yakın olacağı söylenmektedir. Koruma memuru maaşlarının ortalama 1500 TL ile 2000 lira arasına olması beklenmektedir. Özlük hakları da polislerin özlük haklarıyla hemen hemen aynı olacak.

Koruma memurlarının görev yerleri ise şöyle düşünülmekte; İçişleri Bakanı Muammer Güler, Özel Güvenlik Yasası kapsamında  sadece şahısları, binaları ve hassas noktaları korumak için Koruma memurları alınacağını açıkladı.  Koruma memurları; Cumhurbaşkanlığı ve Meclis gibi önemli kurumlarda da görev alabilecekler. Hatta polis karakollarını bile bu memurlar koruyacak. Koruma memurları özel güvenliğin yaptı işleri kamuda memur olarak yerine getireceklerdir.

Koruma memurlarının eğitiminin 6 ay süreceği bu 6 ayın 4 ayı teorik derslerden oluşacak geriye kalan 2 ayı ise pratik eğitimden (yakın savunma,silah eğitimi vb…)  oluşacaktır.

Koruma memurları lise mezunu olacaklar, belli fiziki şartları taşıyacaklar. Koruma memurlarının alımında  29 yaştan gün almamış 28 yaş sınırı getirileceği öngörülmektedir.

Muammer Güler,  “resmi-özel” statüde çalışacak koruma memurları vardiya usulu ile belli saatlerde çalışacak.

koruma memuru ne zaman alınacak, koruma memuru görev ve yetkileri neler?