Fatih Tezcan Kimdir, Hayatı, Vikipedi, Nereli

Cuma, 27 Ara 2013 yorum ekle yorumlara git

Fatih Tezcan kimdir? Son zamanların en çok okunan ve takip edilen medya adamı Fatih Tezcan’nın hayatı hakkında temel bilgileri sizlerle paylaşalım istedik. Fatih Tezcan’ın ana mesleği yazarlıktır. Fatih Tezcan yaptığı gibi bir çok yazarda gazetecilik mesleğini yan meslek edinmiştir. Fatih Tezcan, 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 

Fatih Tezcan’ın mezun olduğu üniversitede yaptığı işle bağlantılıdır. İstanbul Üniversitesinde Edebiyat Fakültesinden mezun olmuştur. Din ve tarih üzerine sayısız araştırması mevcuttur. Son yıllarda ortadoğuda yaşanan baharlara yani devrimlere yakından tanıklık etmiş birisidir. Fatih Tezcan Hadis ve Kuran’ı Kerim üzerine çok çeşitli çalışmaları vardır.

fatih tezcan kimdir vikipedi

fatih tezcan kimdir vikipedi

Genç yaşta yaptıkları işler arasında Rusya’ya karşı Çeçenistan Direnişi’ne verdiği destek, İsrail karşıtı eylem ve Vicdani Red’di savunmasından dolayı Mahkemelerce yargılanmıştır.

Suriye de meydana gelen iç karışıklıkta yaşanan olayları yakından takip edebilmek için müteattid defa Suriye’ye seyahat etmiş ve Suriyeden arap kanallarına ve diğer kanallara canlı bağlantılar yapmıştır.

Tarih ve din konularında çeşitli televizyon kanallarına bağlanmış ve fikirlerini ifade etmiştir. Fatih Tezcan Twitter hesabını aktif olarak kullandığından daha çok konulur hale gelmiştir. Twitter sayfasından takipcileri ile buluşan Fatih Tezcan ciddi eleştirilerlede başbaşa kalabilmektedir.

Özellikle M.K Atatürk’ü istismar eden sözüm ona milliyetçi diye geçinen gruplara adeta savaş açan Fatih Tezcan bazı kesimlerin tepskisini cekmiş durumda.

Osmanlı muhaciri bir ailenin çocuğu olan Fatih Tezcan İstanbul Behçet Kemal Çağlar Lisesi mezunlarındandır. Vatani görevini 1996 – 97 yılları arasında tamamladı.

Fatih Tezcan iki defa evlendi ilk evliliğinden 3, ikinci evliliğinden ise 2 çocuk sahibi olan başarılı yazar Tezcan Türkiye’deki genel İslami eğilimlerden farklı olarak mezhep anlayışını benimsemeyerek, kendisini herhangi bir mezhebe bağlı olmayan “Hanif bir Müslüman” olarak adlandırdı.

Fatih Tezcan halen aksiyonmerkezi.com adlı internet sitesinde ve çeşitli haber kanallarında yorumları ile halkın aydınlanmasına katkı sağlamaktadır.

Fatih Tezcan biyografisi ve Fatih Tezcan hayatı, vikipedi hakkında makelemizde yer bulmuştur.

fatih tezcan kimdir, fatih tezcan vikipedi, TEZCAN, fatih tezcan
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok