PTT Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cumartesi, 13 Eki 2012 yorum ekle yorumlara git

ptt kart

Ptt birçok alanda kendini yenilemeyi sürdürüyor. Ptt ve denizbank işbirliği ile yapılan çalışmalar sonucu PTT Kartları müşterilerine kredi kartlarında bulunmayan çok önemli özellikler sağlıyor. PTT, Denizbank işbirliği ile gerçekleştirdiği bu projeyle de bankacılık sektöründe hızla ilerliyor. PTT bank ile tüm ülkedeki ptt şubelerinin otomasyon altyapısına kavuşturulması hedefleniyor.

PTT Kartlara Visa/MasterCard özelliği kazandırılarak, alışverişlerde ve tüm banka ATM’lerinde kullanılabilir hale getirildi. PTT ve DenizBank arasındaki yapılacak işbirliği temel olarak PTT’den maaş alan SGK veya posta çeki ödemesi yapan müşterilere banka kartı ve kredi kartı verilmesini kapsıyor. İşbirliği ile PTT müşterileri uluslararası kartlı ödeme sistemlerine taşınacak. DenizBank, Visa/MasterCard BIN kullanım hakkını PTT Bank’a sağlayacak ve bu müşterilere kart basılacak. Ortak çıkartılacak kredi kartı ayrıca Bonus’un tüm özelliklerini barındıracak. PTT banka kartı ve PTT kredi kartı almak isteyen müşteriler PTT’nin şubelerinden başvuruda bulunabilecek.

PTT ile çok kapsamlı bir kart ve program işbirliği yaptıklarını ifade eden DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, PTT’nin 1,5 milyonun üzerinde kapalı devre kartı bulunduğunu ve kredi kartı, banka kartı kullanımı isteyen müşterilerin ise portföyde yüzde 60′ı oluşturduğunu anlattı. Ateş, projenin içeriğinde yer alan 4 ana grubu, ortak ATM ağı, ortak banka kartı, bonus özellikli ortak kredi kartı/PTT Kart ve ortak ön ödemeli kart şeklinde sıraladı ve ayrıca kredi kartından alınan ücretin burada da söz konusu olacağını belirtti.

PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Osman Tural ise, işbirliği ile kendi müşterilerinin ve diğer banka müşterilerinin PTTmatik’ler üzerinden ATM hizmeti alabileceğini belirtti. Tural, en az 15 milyon kişinin PTT’den yararlandığını kaydederek, amaçlarının işbirliği ile müşterilerin kendilerinden beklediği hizmetleri sunmak olduğunu ifade etti. İşbirliğinin yılbaşından itibaren uygulamaya konulacağını dile getiren Tural, öncelikle debit kartların, 2011 ilk çeyreğinde de kredi kartlarının çıkarılacağını söyledi. Ptt’nin bankacılık alanına girerek yaptığı çalışmaları www.ptt.gov.tr adresinden inceleyebilirsiniz.

 • Havale İşlemleri
 • Hesap İşlemleri
 • Efektif İşlemleri
 • Fatura Ödemeleri
 • Vergi ve Ceza Ödemeleri
 • Sigortacılık İşlemleri
 • SGK Prim tahsilatları
 • Abonelik İşlemleri
 • Konsinye Ürün Satışı
 • Anlaşmalı Banka İşlemleri
 • Maaş ve Yardım Ödemeleri Ptt’nin müşterilerine sağladığı bankacılık hizmetleridir.

PTT kart başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımız herhangi bir ptt şubesinden yada acenteler dahil ülkemiz genelindeki tüm ptt işyerlerinden ptt kart başvurusu yapabilmektedirler.  Ptt kart başvurusu yapan kişiler aralarında daire gibi güzel hediyelerden bir tanesine de sahip olma hakkı kazanmaktalar.  Başvuru yaparken herhangi bir ptt kart ücreti ödememektesiniz. Bu yazımda ptt kart nedir , ptt kart başvurusu nasıl yapılır detaylıca anlatmaya çalıştım. Aklınıza takılan konuları yorum olarak dile getirebilirsiniz.

www ptt gov tr, ptt kredi kartı başvurusu, PTT KART, kredi kartı başvurusu
 1. Pazartesi, 10 Eki 2011 zamanında 12:02 | #1

  bosna hersek mah. dükmen sok. süzerkent ap.2/8

 2. esveri
  Pazartesi, 12 Ağu 2013 zamanında 18:00 | #2

  kulanım tarihi geçen ptt kartımı nasıl yenileyebilirim.kartım yenilenip eski adresime gönderilmiş olma ihtimaline karşın yeni adresime nasıl yönlendire bilirim.

 3. çetin ay
  Pazar, 22 Eyl 2013 zamanında 22:37 | #3

  ptt kartım kırıldı yenisini almak için ne yapmalıyım.

 4. stela balcan
  Pazar, 15 Ara 2013 zamanında 15:43 | #4

  kart geldı şifre nasıl alabılırım

 1. şimdilik geri bağlantı yok