Yasaklı Twitter’a Nasıl Girilir, Twitter Neden Kapandı?

Cuma, 21 Mar 2014 yorum ekle yorumlara git

20 Mart 201 tarihinde twiitter kapandı. Twitter neden kapatıldı? Twitter açılacak mı? Yasaklı Twitter’a nasıl girilir? Kapanan twitter.com’a girme yolları nelerdir?

Twitter resmi makamlarca mahkeme kararı ile kapanmıştır. Söylenenlerin aksine twitter herhangi bir siyasi lider, devlet büyüğü istedi diye kapatılmadı. Twittera açılan mahkeme sonucunda twitter’a mahkemece verilen ilgili linklerin kaldırılması kararının gönderilmesine rağmen twitter yöneticileri tarafından dikkate alınmamıştır. TC mahkemelerinin kararını dikkate almayan bir sitenin kapanmasıda gayet normaldir.

twittera nasıl girilir

twittera nasıl girilir

Twitter kapandı peki şimdi ne olacak? Twitterın Tib tarafından engellenmesi herşeyin sonu değil elbette ki. Gelişen teknoloji ve internet mecrasının sonsuz bilgi kaynağında yasaklı twittera girmeninde bir yolu var.

Kapatılan twitter.com a girebilmek için;

1) DNS DEĞİŞTİRME YÖNTEMİDİR. DNS’NİN NERDEN ANSIL DEĞİŞTİRİLECEĞİ SİTEMİZ DİĞER KONULARINDA ANLATILMIŞTIR.

2) YASAKLI TWİTTER’A GİRMENİN İKİNCİ YOLU İSE BAZI TUNNEL SİTELERİNİ KULLANARAK İLGİLİ ALANA TWİTTER.COM’UN ADINI KULLANARAK GİREBİLİRSİNİZ.

Son olarak twitter’ın kapanması bazı yazılı ve görsel medyada yazıldığının tam aksine legal olarak yani mahkeme kararı ile kapatılmıştır. En büyük sosyal paylaşım mecralarından birisi olan twitter yakın zamanda açılır. Açılmasının en kolay yolu da mahkeme kararı ile kaldırılmasına karar verilen linkleri sitesinden silmesi ile mümkündür.

yasaklı twittera girme
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok