Yıldırım Memişoğlu Biyografisi ve Hayatı

Cumartesi, 09 Mar 2013 yorum ekle yorumlara git
yıldırım memisoglu kimdir

yıldırım memisoglu kimdir

Ali Desidero kimdir? Yıldırım Memişoğlu deyince kimse tanımza etmez fakat Ali Desidero deyince herkes tanır. O nedenle biz Ali Desidero diye kullanalım. Yıldırım Memişoğlu 1964 yılında İstanbul’da dünyaya merhaba demiş.

Yıldırım Memişoğlu; Piri Reis Ortaokulu’nu bitirdi. Yıldırım Memişoğlu’nun abisinin  judocu olması sebebi ile  tekvandoya başlamış. Ama sadece kendisini bu sporda geliştirmemiş ve Türkiye’de Tekvando Federasyonu’nun kurulmasında ön ayak olmuş birisi.

Yıldırım Memişoğlu oynadığı filmler ve reklamlar kısaca şöyledir. Yıldırım Memişoğlu 1996 Yılında çektiği “Derby Tıraş Bıçağı” reklamlarındaki “Ali Desidero” karakteriyle üne kavuşmuştur. Bugüne kadar “Hayatımın Kadınısın”, “Kutsal Damacana”, “Kutsal Damacana 2:it Man Geliyor”, “No Ofsayt” ve “Günah Keçisi” adlı sinema filmlerinde rol alan oyuncu, 2008 yılında aksiyon televizyon dizisi “Kurşun Bilal” ve 2010 yılında ise “Kirli Beyaz” adlı dizide yer almıştır.

Oyunculuğun yanında “Gez Göz Arpacık” adlı bir güvenlik şirketi de bulunan Yıldırım Memişoğlu hem oyunculuğu hem de güvenlik işini bir arada sürdürmeye devam etmektedir.

ABD ve İngiltere’de koruma ve güvenlik konularında Smith & Wesson, Hekler & Koch, Asis gibi kurumlarda eğitim gördü.  Yıldırım Memişoğlu’nun asıl işi güvenlik hizmetleridir. Bu arada Yıldırım Memişoğlu namı diğer Ali Desidero Kurtlar vadisi Pusu‘da psikopat bir karekteri canlandırmaya başlayacakmış yeni işi hayırlı olsun.

Yldrm Memiolu, yıldırım memişoğlu, yıldırım memişoğlu vikipedi, ali desidero kimdir
 1. selda
  Pazartesi, 06 May 2013 zamanında 21:58 | #1

  yıldırım memişoğlu 1964’de değil 1973’de doğdu

 2. Melikşah
  Perşembe, 16 May 2013 zamanında 10:43 | #2

  elinizde ki kesin kaynağı paylaşırsanız değiştirebiliriz…

 1. şimdilik geri bağlantı yok